Ndërlidhjet

Intensifikohen operacionet izraelite në Rripin e Gazës


Intensifikohen operacionet izraelite në Rripin e Gazës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Sulmet ajrore izraelite goditën Qytetin e Gazës, teksa forcat tokësore të Izraelit luftuan kundër luftëtarëve të grupit radikal palestinez Hamas – i shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara – afër spitalit më të madh të territorit palestinez. Zyrtarët shëndetësorë të Hamasit thonë se mijëra njerëz janë të bllokuar në spital, pa energji elektrike dhe me furnizime të pakta. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG