Ndërlidhjet

Seancë e "jashtëzakonshme" në Kuvend

Kuvendi i Kosovës më në fund arriti të mbajë një seancë plenare më 8 tetor, ndonëse në rrethana jo normale, nën tensione, fishkëllima e gaz lotsjellës që u hodh nga deputetët opozitarë. Veprimet e opozitës u dënuan ashpër nga institucionet vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë.

XS
SM
MD
LG