Ndërlidhjet

Masakra në Orlando

Pesëdhjetë njerëz kanë vdekur nga të shtënat masive në një klub nate në Orlando të Floridës. Sulmuesi, i identifikuar si Omar Matten, është vrarë pasi ka marrë pengje në klubin Pulse. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, e ka përshkruar sulmin si “akt terrori dhe të urrejtjes”.
Trego më shumë

Në solidaritet me viktimat...
1

Në solidaritet me viktimat...

Të afërm të viktimave...
2

Të afërm të viktimave...

Në radhë për të dhuruar gjak për të plagosurit...
3

Në radhë për të dhuruar gjak për të plagosurit...

"Sot si amerikanë, ne dëshpërohemi për vrasjen brutale, një masakër të tmerrshme të dhjetra njerëzve të pafajshëm. Lutemi për familjet e tyre, që po përpiqen të gjejnë përgjigje me zemra të thyera. Qëndrojmë në krah të popullit të Orlandos që përjetoi një sulm të tmerrshëm në qytetin e tyre", ka thënë presidenti Barack Obama.
4

"Sot si amerikanë, ne dëshpërohemi për vrasjen brutale, një masakër të tmerrshme të dhjetra njerëzve të pafajshëm. Lutemi për familjet e tyre, që po përpiqen të gjejnë përgjigje me zemra të thyera. Qëndrojmë në krah të popullit të Orlandos që përjetoi një sulm të tmerrshëm në qytetin e tyre", ka thënë presidenti Barack Obama.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG