Ndërlidhjet

Pa punë dhe pa para: Afganët po i shesin gjërat për të mbijetuar


Pa punë dhe pa para: Afganët po i shesin gjërat për të mbijetuar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Miliona njerëz janë të papunë në Afganistan, rezervat e jashtme të vendit janë ngrirë, paratë e gatshme pothuajse janë shterur, ndërsa në tregje gati janë harxhuar mallrat dhe materialet e importuara. Rënia e madhe e ekonomisë ka shkaktuar pasoja të ndjeshme te afganët: disa prej tyre në kryeqytet po detyrohen t’i shesin gjërat shtëpiake, vetëm për të blerë ushqim. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG