Ndërlidhjet

Pamje pas tërmetit në Shqipëri

Një tërmet i shkallës 5.8 të Rihterit, ka goditur të shtunën Shqipërinë, duke dëmtuar ndërtesa dhe duke ngritur shqetësime te banorët. Ministria e Mbrojtjes ka thënë se ky ka qenë tërmeti më i fuqishëm në të paktën 30 vjetët e fundit. Fotografitë: REUTERS.

XS
SM
MD
LG