Ndërlidhjet

Panairi i armëve në Beograd: Edhe nga Lindja, edhe nga Perëndimi


Panairi i armëve në Beograd: Edhe nga Lindja, edhe nga Perëndimi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Në Panairin Ndërkombëtar të Armëve dhe të Pajisjeve Ushtarake, në Beograd, ekspozuesit janë kompani nga 16 vende, përfshirë Kinën, Rusinë, por edhe shtete perëndimore. Disa prej pjesëmarrësve nga Rusia dhe Kina janë në “listën e zezë” të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa Serbia blen pajisje nga këto vende, pavarësisht kritikave nga Perëndimi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG