Ndërlidhjet

Pandemia sjell kufizime të reja dhe rritje çmimesh


Pandemia sjell kufizime të reja dhe rritje çmimesh
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Rritja e rasteve të infektimit dhe të vdekjes nga COVID-19 ka bërë që Rusia dhe vendet e Evropës Lindore të vendosin kufizime të reja; përpara samitit të liderëve të G20-ës në Itali, Organizata Botërore e Shëndetësisë po u kërkon vendeve të pasura të dhurojnë më shumë vaksina për vendet më të varfra, derisa çmimet po vazhdojnë të rriten si pasojë e pandemisë. (Përgatitën: Taulant Qenaj dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG