Ndërlidhjet

Papa Françesku mban liturgji në Shkup


Papa Françesku mban liturgji në Shkup
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

“Bashkëjetesa në Maqedoninë e Veriut është shembull në Evropë”, ka porositur Papa Françesku politikanët e Maqedonisë së Veriut. Ai sot para disa mijëra besimtarëve në sheshin "Maqedonia" mbajti një liturgji (meshë) të shenjtë ku theksoi se si njerëz “jemi ngopur dhe kemi humbur shijen e vëllazërisë”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG