Ndërlidhjet

Vizita e Papa Françeskut në Birmani e Bangladesh

Papa Françesku ka vizituar Azinë. Ai është takuar privatisht me liderët ushtarakë të Birmanisë, më 27 nëntor, pak kohë pasi kishte arritur për vizitë në këtë vend. Gjatë qëndrimit në Birmani, Papa Françesku i kishte përshkruar myslimanët rohingya si refugjatë. Termi “rohingya” kundërshtohet nga Qeveria dhe ushtria në Mianmar.

XS
SM
MD
LG