Ndërlidhjet

Paragjykimet mes shqiptarëve dhe maqedonasve


Paragjykimet mes shqiptarëve dhe maqedonasve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Tejkalimi i paragjykimeve mes të rinjve të dy etnive më të mëdha në Maqedoninë e Veriut, maqedonasve dhe shqiptarëve, mbetet sfidë për vendin. Urrejtja dhe tensionet ndëretnike shpesh janë përshkallëzuar në dhunë. Radio Evropa e Lirë ka folur me disa të rinj në këtë vend se kush është fajtor për paragjykimet mes maqedonasve dhe shqiptarëve?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG