Ndërlidhjet

Pasojat e tornadove të fuqishme në SHBA


Pasojat e tornadove të fuqishme në SHBA
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Tornado të fuqishme kanë goditur pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë fundjavës, duke lënë të vdekur rreth 100 persona, në disa shtete. Qyteza e Mejfilldit, në Kentaki, ka qenë më e prekura nga erërat e fuqishme, të cilat kanë shkaktuar shkatërrim të madh. Përpjekjet e dëshpëruara për të gjetur të mbijetuar po vazhdojnë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG