Ndërlidhjet

Pasojat e uraganit Ida në Luiziana

Uragani i fuqishëm Ida ka lënë pas dëme katastrofike dhe ka shkaktuar përmbytje të mëdha në shtetin amerikan të Luizianës, ku, si pasojë e tij, disa persona kanë humbur jetën dhe shumë vendbanime kanë mbetur pa energji elektrike.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG