Ndërlidhjet

Pekini në "gjendje lufte" kundër Covid-19


Pekini në "gjendje lufte" kundër Covid-19
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Pas gati dy muajve pa raste të konfirmuara me Covid-19, Pekini tani po lufton një shpërthim të ri të virusit. Por, nuk ka masa të izolimit në këtë qytet, në vend të këtyre masave, autoritetet po përdorin testimin masiv, gjurmimin e kontaktit dhe izolimin e tyre në mënyrë që të parandalohen infeksione të reja. (Përgatitën: Donika Alihajdaraj & Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG