Ndërlidhjet

“Asnjë luftë nuk mund të fitohet”: Pengesat për paqen mbi Nagorno-Karabakun


“Asnjë luftë nuk mund të fitohet”: Pengesat për paqen mbi Nagorno-Karabakun
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Armenia dhe Azerbajxhani fajësojnë njëra-tjetrën pas shumë shkeljeve të një armëpushimi humanitar të nënshkruar më 10 tetor. Eksperti i Kaukazit Thomas de Waal, një bashkëpunëtor i vjetër i Carnegie Europe dhe Aleksei Malashenko, studiuesi kryesor në institutin Dialog i Qytetërimeve, shpjegojnë se cilat janë pengesat për një paqe të qëndrueshme. (Përgatitën: Shkelqim Hysenaj & Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG