Ndërlidhjet

Rritje e rasteve me COVID-19 në mesin e fëmijëve


Rritje e rasteve me COVID-19 në mesin e fëmijëve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

P: Ylli i tenisit, Novak Gjokoviq arriti në Serbi më 17 janar pasi u dëbua nga Australia. Një gjykatë la në fuqi vendimin për anulimin e vizës për tenistin serb, pasi gjykata tha se ai ishte i pavaksinuar kundër koronavirusit; varianti Omicron i koronavirusit po përhapet me shpejtësi nëm mbarë botën, teksa një spital i fëmijëve në SHBA po përjeton rritje të rasteve; Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se iniciativa COVAX deri më tani ka shpërndarë një miliard vaksina në 144 shtete dhe rajone në mbarë botën. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG