Ndërlidhjet

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Jarinjë


Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Jarinjë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Dhjetëra ultra-djathtistë serbë u mblodhën pasditen e së dielës në anën serbe të vendkalimit kufitar, Jarinjë, që ndan Kosovën dhe Serbinë, për të shprehur, siç thanë, mbështetje për popullin serb në Kosovë. Protesta u përshkua me incidente, pasi protestuesit bënë përpjekje të thyejnë kordonin policor. (Përgatitën: Valona Tela dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG