Ndërlidhjet

Përleshje e protesta teksa ligji i kontestueshëm miratohet në Gjeorgji


Përleshje e protesta teksa ligji i kontestueshëm miratohet në Gjeorgji
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Në Parlamentin e Gjeorgjisë pati përleshje të ashpra, para se një ligj i kontestueshëm për “agjentët e huaj” të miratohej në leximin e tretë dhe përfundimtar, më 14 maj. Protestat vazhdonin jashtë, teksa demonstruesit zotoheshin se do të vazhdonin luftën kundër ligjit, që ata thonë se mund t’i kufizojë liritë qytetare. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG