Ndërlidhjet

Përmbytjet shtojnë vuajtjet e Turqisë


Përmbytjet shtojnë vuajtjet e Turqisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Përmbytje të shkaktuara nga reshje të mëdha shiu kanë goditur bregun verior të Turqisë, duke marrë me vete automjete dhe duke i lënë fshatrat pa energji elektrike. Mediat turke kanë raportuar se disa persona kanë vdekur pas vërshimeve dhe rrëshqitjeve të dheut, të mërkurën, të cilat kanë ndodhur teksa jugperëndimi i vendit përballej me zjarre të egra shkretuese. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG