Ndërlidhjet

Arkeologu bullgar kërkon fonde për thesaret e paeksploruara


Arkeologu bullgar kërkon fonde për thesaret e paeksploruara
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Perperikon është një nga vendet më të njohura arkeologjike në Bullgari dhe fondet e Bashkimit Evropian kanë ndihmuar që të shndërrohet në një vend të rëndësishëm për studime dhe turizëm ndërkombëtar. Por, arkeologu bullgar, Nikolaj Ovçarov, thotë se Qeveria bullgare duhet të bëjë më shumë për të financuar gërmimet atje dhe në vende të tjera të rëndësishme arkeologjike anembanë vendit. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG