Ndërlidhjet

Përplasja Kurti-Veseli


Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli kanë shkëmbyer akuza në vazhdimin e seancës konstituive, ku sërish deputetët dështuan të zgjedhin kreun e organit ligjvënës. Përderisa Kurti e ka ftuar Veselin që “të matet” para deputetëve se a i ka votat, Veseli i ka premtuar se nëse Vetëvendosje i ka 61 vota, ai do të nënshkruaj që Kurti të bëhet kryeministër.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG