Ndërlidhjet

Përvjetori i 22-të i fushatës ajrore të NATO-s

Më 24 mars bëhen 22 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi caqet ushtarake dhe policore në ish-Jugosllavi. Fushata, që i dha fund luftës në Kosovë, zgjati 78 ditë. Në javët e para pas mbarimit të luftës, mbi 50 mijë ushtarë të NATO-s, u vendosen në Kosovë për të ruajtur paqen.


Trego më shumë

XS
SM
MD
LG