Ndërlidhjet

Një vit nga sulmi ndaj Kongresit: Çfarë është bërë në SHBA?


Një vit nga sulmi ndaj Kongresit: Çfarë është bërë në SHBA?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00

Një turmë e zemëruar njerëzish u fut me dhunë brenda Kapitolit, apo ndërtesës së Senatit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Uashington, më 6 janar të vitit 2021, teksa skenat e paimagjinueshme të dhunës u panë në të katër anët e globit. Dymbëdhjetë muaj më vonë, hetimet e nisura për të zbuluar se çfarë çoi drejt dhunës, se kush ishin nxitësit e saj, dhe se çfarë lidhje të mundshme kishte ish-presidenti Donald Trump me katrahurën, po prodhojnë një mal dëshmish – dhe po ngjallin frikë për të ardhmen e demokracisë amerikane. (Përgatitën: Trim Haliti & Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG