Ndërlidhjet

Pikturat e vjedhura holandeze rishfaqen në Ukrainën Lindore

Njëzet e katër piktura holandez nga shekulli i XVII dhe XVIII janë rishfaqur në Ukrainën lindore, pasi ishin vjedhur nga dy hajdutë me metoda të sofistikuara, nga Muzeu Westfries, në qytetin holandez Hoorn, në janar të vitit 2005.
Trego më shumë

Jan Claesz. Rietschoof, Pamje nga Oostereilandi, Hoorn, 1652-1719
1

Jan Claesz. Rietschoof, Pamje nga Oostereilandi, Hoorn, 1652-1719

Pikturë, Jan van Goyen, Peisazh me karrocë, 1632 Vaj në kanavacë, 126 x 94,5 cm. Invnr. 00529
2

Pikturë, Jan van Goyen, Peisazh me karrocë, 1632 Vaj në kanavacë, 126 x 94,5 cm. Invnr. 00529

Hendrik Bogaert, Në dasmën e një fermeri , 1671-1675
3

Hendrik Bogaert, Në dasmën e një fermeri , 1671-1675

Egbert Lievens van de Poel, Interier, 1620-1653
4

Egbert Lievens van de Poel, Interier, 1620-1653

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG