Ndërlidhjet

Plagët e qytetit afgan prej pushtimit nga talibanët


Plagët e qytetit afgan prej pushtimit nga talibanët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Ndërtesat në Lashkargah, kryeqytet i provincës jugore të Helmandit, në Afganistan, janë bërë shoshë dhe janë shkatërruar nga luftimet e ashpra të zhvilluara së fundmi, të cilat risollën talibanët në pushtet dhe rrëzuan qeverinë e mbështetur nga Perëndimi. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG