Ndërlidhjet

Podujeva nuk përkrah ekstremizmin fetar


Podujeva nuk përkrah ekstremizmin fetar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Asnjë qytetar i Podujevës nuk ka shkuar për të luftuar në Siri apo Irak edhe pse Podujeva njihet si një nga qytetet më fetare në Kosovë. Meritën më të madhe e kanë imamët, të cilët kanë interpretuar një islam tradicional dhe janë ngritur kundër ekstremizmit. [Autorë: Taulant Qenaj dhe Ibrahim Berisha]

XS
SM
MD
LG