Ndërlidhjet

Polici rus lë shërbimin dhe vendin për shkak të luftës


Polici rus lë shërbimin dhe vendin për shkak të luftës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Ish-polici i Moskës, Maksim Zlobov, dorëzoi distinktivin e tij pasi mori pjesë në një tubim kundër pushtimit rus të Ukrainës, në shkurt të vitit 2022. Ai thotë se u largua nga Rusia në prill, pas miratimit të një ligji që e bën më të vështirë shmangien e rekrutimit. Ai iu bashkua qindra mijëra njerëzve të tjerë që u larguan nga Rusia e kohës së luftës, për të jetuar jashtë vendit. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG