Ndërlidhjet

Policia e Kosovës mbyll disa “rrugë ilegale” për parandalimin e kontrabandës


Policia e Kosovës ka mbyllur disa rrugë të dyshuara si ilegale, si pjesë e operacionit në parandalim të kontrabandës dhe aktiviteteve tjera kriminale.
Policia e Kosovës ka mbyllur disa rrugë të dyshuara si ilegale, si pjesë e operacionit në parandalim të kontrabandës dhe aktiviteteve tjera kriminale.

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka njoftuar të enjten se Policia e Kosovës ka nisur të mbyllë disa rrugë që, siç ka thënë ai, shfrytëzohen për kontrabandë.

Ai ka thënë se mbyllja e këtyre rrugëve është tentim për të parandaluar dhe luftuar krimin dhe të gjitha format e kontrabandës në zonat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në tetor të vitit të kaluar, Policia e Kosovës pati zhvilluar një aksion të gjerë kundër kontrabandës në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut.

Policia e Kosovës pati thënë se në atë aksion u sekuestruan mallra “të kontrabanduara në vlerë prej qindra mijëra eurosh”.

XS
SM
MD
LG