Ndërlidhjet

Kriza me migrantë në kufirin Bjellorusi - Poloni

Turma njerëzish vazhdojnë të qëndrojnë jashtë në të ftohtë në kufirin mes Polonisë e Bjellorusisë.

Protesta janë mbajtur edhe në Poloni në përkrahje të forcave të sigurisë që po e kontrollojnë kufirin, por edhe me qëllim që të tërhiqet vëmendja ndaj vështirësive të migrantëve.

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki e quajti krizën me migrantë përgjatë kufirit si ‘tentimin më të madh për destabilizim të Evropës’ që nga Lufta e Ftohtë dhe paralajmëroi që më e keqja, pritet.


Trego më shumë

XS
SM
MD
LG