Ndërlidhjet

Përpjekje të vazhdueshme në kufirin e Polonisë për t'i zmbrapsur migrantët që nis Bjellorusia

Emigrantët që kanë udhëtuar drejt vendeve ish-sovjetike nga Lindja e Mesme dhe Afrika janë bërë peng në një përpjekje të Rusisë dhe Bjellorusisë për ta destabilizuar Evropën, pretendon kryeministri polak, Donald Tusk. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG