Ndërlidhjet

Porti i Bejrutit para dhe pas shpërthimit


Porti i Bejrutit para dhe pas shpërthimit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Shpërthimi në portin detar të martën në Bejrut të Libanit, ka lënë pas ndërtesa të shkatërruara, nën gërmadhat e së cilave, autoritetet ende po kërkojnë për persona të mbijetuar. Së paku mbi 100 persona kanë vdekur dhe mbi 4,000 të tjerë janë plagosur. Shumica e viktimave janë punonjës të portit dhe doganës si dhe shoferë të cilët në atë moment ishin duke vozitur veturat e tyre. Kjo video tregon gjendjen në portin e Bejrutit para dhe pas shpërthimit. (Përgatiti: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG