Ndërlidhjet

Presidenti pro-rus në Çeki synon mandatin e dytë


Presidenti pro-rus në Çeki synon mandatin e dytë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Çekët do të votojnë në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale më 12-13 janar, derisa sipas sondazheve kandidati kryesor është presidenti aktual, Milos Zeman. Zeman konsiderohet figurë tejet kontraverse, e cilësuar nga mbështetësit e tij si politikan i drejtpërdrejt dhe i gatshëm për sfida ndërsa kritikuesit e tij kanë thënë se ai është popullist me prirje të rrezikshme pro-ruse.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG