Ndërlidhjet

Vizita e presidentit rus në Serbi


Vizita e presidentit rus në Serbi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka arritur në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Tre aeroplanë MIG të Serbisë e kanë përcjellur aeroplanin presidencial prej kufirit ndërmjet Hungarisë dhe Serbisë. Të dy presidentët prej aeroportit vazhduan rrugën për në qendër të Beogradit. Pjesë e diskutimeve do të jetë edhe çështja e Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG