Ndërlidhjet

Prizreni i thotë lamtumirë KFOR-it gjerman


Prizreni i thotë lamtumirë KFOR-it gjerman
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Pikërisht më 4 tetor, në ditën e Festës së Bashkimit të Gjermanisë, ushtarët gjermanë të KFOR-it, që kanë shërbyer në Prizren për gati dy dekada, kanë bërë parakalimin lamtumirës në qendër të qytetit historik. Ata nuk do të jenë më në këtë qytet dhe kampi i tyre ushtarak do të përdoret si park i inovacionit dhe trajnimeve.(Video: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG