Ndërlidhjet

Solidarizim me veriun nga serbët në jug të Ibrit


Solidarizim me veriun nga serbët në jug të Ibrit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Banorët e Graçanicës, një nga gjashtë komunat e banuara me shumicë serbe në jug të Ibrit, protestuan më 2 qershor në shenjë solidariteti me serbët në veri të Kosovës, të cilët, për të pestën ditë me radhë, u grumbulluan para ndërtesave komunale në Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok për të kundërshtuar kryetarët e rinj shqiptarë.

XS
SM
MD
LG