Ndërlidhjet

Protesta pas raportimeve për grusht shteti në Sudan


Protesta pas raportimeve për grusht shteti në Sudan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Demonstruesit sudanezë kanë djegur goma automjetesh, duke bllokuar qarkullimin, teksa janë mbledhur në rrugët e kryeqytetit, Kartum, të hënën e 25 tetorit, për të protestuar kundër arrestimit të pjesëtarëve civilë të këshillit qeverisës të Sudanit, si dhe të ministrave në qeverinë kalimtare të vendit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG