Ndërlidhjet

Protesta kundër migrantëve e myslimanëve

Protesta kundër myslimanëve e mbajtur në Pragë të Çekisë, ishte njëra nga shumë demonstratat e mbajtura të shtunën në gjithë Evropën, nga grupi PEGIDA. Policia e Çekisë thotë se një grup prej afro 20 sulmuesve të panjohur të shtunën ia vunë zjarrin një qendre që i ndihmon refugjatët në kryeqytetin Pragë, vetëm disa orë pasi mijëra njerëz protestuan kundër myslimanëve dhe imigrimit.

XS
SM
MD
LG