Ndërlidhjet

Protesta kundër "Monstrës"


Protesta kundër "Monstrës"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Të premten në Shkup është protestuar me moton “Drejtësi për Liri” kundër vendimit të Gjykatës Penale për rastin Monstra. Protestuesit janë penguar nga kordoni i forcave policore të shkojnë para qeverisë, për të paraqitur kërkesat e tyre ndaj autoriteteve zyrtare, dhe për pasojë një pjesë e protestuesve ka hedhur gjësende të forta drejt pjestarëve të forcave të sigurisë. Forcat policore arrestuan disa protestues. Nga përballja me protestuesit një pjesë e policëve pësun lëndime.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG