Ndërlidhjet

Protesta kundër reformës në gjyqësor në Poloni


Dhjetëra mijëra njerëz kanë protestuar të dielën në Varshavë për të kundërshtuar reformën në gjyqësi dhe për të nxitur presidentin që të shfrytëzojë të drejtën e vetos mbi të. Sipas kundërshtarëve, reforma është hap kah sundimi autoritar. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG