Ndërlidhjet

Protestat kundër luftës përhapen në mbi 50 qytete ruse


Protestat kundër luftës përhapen në mbi 50 qytete ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Nga Shën Pjetërburgu deri në Siberi, rusët po vazhdojnë të shprehin kundërshtimin ndaj pushtimit ushtarak të Ukrainës nga ana e vendit të tyre, teksa protestat kundër luftës janë përhapur në më shumë se 50 qytete të Rusisë. Policia ka shtypur protestat më 27 shkurt, duke arrestuar më shumë se 2,700 persona, sipas grupit për të drejta, OVD-Info. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG