Ndërlidhjet

Protesta të përgjakshme në Mianmar


Protesta të përgjakshme në Mianmar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Të dielën, më 28 shkurt, në Mianmar janë vrarë të paktën 18 protestues. Policia dhe ushtria ka shtënë në drejtim të protestuesve si dhe ka përdorur gaz lotsjellës dhe granata tymi për t’i shpërndarë ata. Në mbarë Mianmarin po mbahen protesta kundër puçit ushtarak të 1 shkurtit. Junta ushtarake kishte paralajmëruar protestuesit më herët gjatë javës, se do të përdorë forcë vdekjeprurëse nëse vazhdojnë protestat. (Përgatiti: Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG