Ndërlidhjet

Grupe serbësh përpiqen të hyjnë në komunat në veri


Grupe serbësh përpiqen të hyjnë në komunat në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Grupe të qytetarëve serbë u mblodhën të hënën para zyrave të komunave në Zveçan, Zubin Potok e Leposaviq për të penguar hyrjen e kryetarëve shqiptarë. Forca të shtuara të Policisë së Kosovës dhe të misionit të NATO-s, KFOR, vihen re në të tria komunat e banuara me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG