Ndërlidhjet

Për të dytën ditë me radhë, serbët protestojnë në veri

Për të dytën ditë me radhë, serbët në Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok po protestojnë kundër kryetarëve të rinj shqiptarë të këtyre komunave. Më 29 maj, misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ndërhyri në Zveçan dhe nga përleshjet u plagosën 30 paqeruajtës ndërkombëtarë.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG