Ndërlidhjet

Rusët protestojnë në minus 43 gradë Celsius


Rusët protestojnë në minus 43 gradë Celsius
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Në mbarë Rusinë më 31 janar, qytetarët protestuan në mbështetje të liderit opozitar, Aleksei Navalny, i cili gjendet në burg. Njerëzit brohoritën “Liri për Navalnyn” në Jekaterinburg, ndërkaq, protestuesit u ndaluan nga autoritetet në Novosibirsk. Në Jakuts, në temperaturë minus 43 gradë Celsius, qytetarët mbajtën protesta, ndërkaq, në Vladivostok qytetarët protestuan, por edhe vallëzuan mbi detin e ngrirë. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG