Ndërlidhjet

CDC: Të pavaksinuarit janë 11 herë më të rrezikuar që të vdesin nga COVID-19


CDC: Të pavaksinuarit janë 11 herë më të rrezikuar që të vdesin nga COVID-19
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:24 0:00

Presidenti amerikan, Joe Biden thotë se është i zhgënjyer me përgjigjen e politikanëve opozitarë republikanë ndaj planeve të tij për të bërë vaksinat kundër COVID-19 të detyrueshme për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe punonjësit federalë, ndërkohë që Qendrat amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve thonë se një studim i ri ka gjetur se individët e pavaksinuar kanë 11 herë më shumë gjasa të vdesin nga virusi sesa njerëzit e vaksinuar. Në disa vende kundërshtohet vaksinimi i obligueshëm. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG