Ndërlidhjet

Protesta, "punë" për serbët në veri


Protesta, "punë" për serbët në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Serbët po vazhdojnë protestat në pjesën veriore të Kosovës, kundër kryetarëve të rinj shqiptarë të komunave. Në një rrugë në Zveçan, punonjësit e Autoritetit të Përkohshëm të komunës, që funksionon nën sistemin e Serbisë, po vendosin nënshkrimet në një listë, si dëshmi “të ardhjes në punë”. Në Mitrovicën e Jugut, një qytetarësh shqiptarë po protestojnë përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar në mediat sociale për demonstratë dhe "marshim drejt veriut".

XS
SM
MD
LG