Ndërlidhjet

Protestë e dhunshme në Pragë


Protestë e dhunshme në Pragë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Në Pragë të Republikës Çeke, tifozë të futbollit dhe hokejit në akull protestuan kundër masave të ndërmarra nga autoritetet për të frenuar përhapjen e mëtejmë të koronavirusit. Protesta u bë e dhunshme, teksa protestuesit u përleshën me zyrtarët e rendit. Protestuesit hodhën fishekzjarr dhe gjësende të tjera në drejtim të policisë. (Video: AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG