Ndërlidhjet

"Jo do të thotë Jo" - Prishtina, Tirana e Shkupi protestojnë kundër dhunës ndaj grave

Me brohoritjet “Mbrojtje për vajzat dhe gratë”, “Shteti fajtor”, “Përdhunimi është krim”, “Jo, do të thotë Jo”, në Prishtinë, Tiranë e Shkup, u protestua kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave. Protesta u thirrën pasi u bë publik rasti i dhunimit të një 11-vjeçareje në Prishtinë nga pesë të dyshuar.


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG