Ndërlidhjet

Protesta në veri kundër aksionit policor

Më 13 tetor, Policia e Kosovës nisi një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë edhe komunat në veri. Serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan kundërshtuan këtë aksion dhe policia përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG