Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Ku do t'i kalojnë të rinjtë pushimet e verës?


Ku do t'i kalojnë të rinjtë pushimet e verës?
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Bregdeti i Shqipërisë mbetet destinacioni kryesor i shumë të rinjve nga Kosova për t’i kaluar pushimet e verës. Të anketuarit për rubrikën “VOX” të Radios Evropa e Lirë, thanë se mungesa e vizave dhe çmimet, janë arsyet kryesore që ata s’mund t’i kalojnë pushimet atje ku dëshirojnë, ndërsa shumica pranuan se pushimet ua financojnë kryesisht prindërit.(Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG