Ndërlidhjet

Putin: Operacioni rus po shkon sipas planit


Putin: Operacioni rus po shkon sipas planit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të enjten se “operacioni special ushtarak” në Ukrainë është duke shkuar sipas planit dhe i ka konsideruar ushtarët rusë si heronj. Komentet televizive të Putinit kanë qenë në kundërshtim me deklaratat e qeverive të Perëndimit dhe agjencive të inteligjencës se fushata ushtarake e Putinit po përballet me probleme logjistike, gabime taktike dhe rezistencë më të madhe sesa është pritur nga Ukraina.

XS
SM
MD
LG